Additional information
| Model | VE794 |
|---|---|
| Gender | Women's |
| Size from the temple | 52-17-140 |
| Material | Acetate |
| Shape of frames | Rectangular |
| Type of frames | Full frames |
| Frame color | Transparent Marine |
| Color on the temple | Black |
| Finishing | Shiny |
| Noski | Integrated |
| Collection | Elegant Autumn |
| Polarization | No |
| Size | 52 |
| Nose Size | 17 |
| Earpiece size | 140 |
| Frame Width | 133 mm |
| Light fixture height | 46 mm |
| Glass height | 42 mm |
| Hinge type | 3-point with FLEX system |





